Na dištriktuálnom dni budú hľadať "Skrytý poklad"

Milí priatelia, dovoľujeme si vás v mene predsedníctva Východného dištriktu Evanjelickej a. v. cirkvi na Slovensku pozvať na podujatie: Dištriktuálny deň VD ECAV 2019, dňa 14. júla 2019, v športovej hale Aréna Poprad. Bohoslužobné zhromaždenie začína o 9.30 hod.

Mgr. Peter Mihoč, tajomník biskupa VD | 25.6.2019

Program generálneho biskupa Ivana Eľka v 26. týždni

Prinášame vám aktuálny program generálneho biskupa ECAV Ivana Eľka na 26. týždeň.

Boris Mišina, osobný tajomník generálneho biskupa | 24.6.2019

Smutočné oznámenie o úmrtí farára Kazimíra Suchaneka

Brat Suchanek bol zborovým kaplánom v Bratislave od 19. júla 1958 do 31. marca 1959. V mene celej ECAV na Slovensku vyslovujeme pozostalej rodine úprimnú sústrasť. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som krotký a pokorný v srdci, a nájdete si odpočinutie duše. Mt 11,29

Predsedníctvo ECAV | 22.6.2019

Zvonkohra Košariská - Priepasné a Komorný orchester ZOE Vás pozývajú na spoločný koncert

21. júna o 18:00 sa vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave uskutoční spoločný koncert Zvonkohry Košariská - Priepasné a Komorného orchestra ZOE.

Zuzana Durcová, zborová farárka CZ ECAV Košariská - Priepasné | 21.6.2019

Nová webová stránka

Z dôvodu prípravy novej webovej stránky ECAV, budú všetky zmeny v adresári evidované s oneskorením a uverejňované už na novej stránke. Za trpezlivosť a porozumenie vám ďakujeme.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV | 18.6.2019

Služby Božie na Úrade vlády SR, 19.6.2019 o 16:00

V stredu, dňa 19. júna 2019 o 16.00 h sa budú konať evanjelické Služby Božie v kaplnke na Úrade vlády, Námestie slobody 1 v Bratislave. Vykoná ich npor. Milan Bartko, policajný duchovný Úradu EPS MV SR. Srdečne pozývame. Prosím, nezabudnite si vziať občiansky preukaz.

Jana Nunvářová, tlačová tajomníčka ECAV | 17.6.2019

Stanovisko Predsedníctva ECAV na Slovensku k relácii Reportéri zo dňa 10. júna 2019, odvysielanej v RTVS, na Jednotke

V relácii Reportéri bola odvysielaná reportáž týkajúca sa spoločnosti Reformata spol. s.r.o. Redaktor Juraj Mravec kontaktoval v tejto veci aj generálneho biskupa ECAV na Slovensku Ivana Eľka s tým, že dostal tip z prostredia Reformaty spol. s.r.o.

Predsedníctvo ECAV | 14.6.2019

Personálne zmeny v cirkevných zboroch ECAV na Slovensku v júni 2019

Uverejňujeme najnovšie informácie o presonálnych zmenách v CZ ECAV v období od 01. 05. 2019 – do 12. 06. 2018. Z dôvodu preklápania informácií na novú webovú stránku, budú zmeny evidované s oneskorením už na novej. Za trpezlivosť a porozumenie ďakujeme.

Iveta Potočná, personálne oddelenie | 13.6.2019

Pozývame na pracovný seminár pre učiteľov náboženskej výchovy

Školský výbor ECAV na Slovensku a Evanjelická akadémia pozývajú vyučujúcich náboženskú výchovu v štátnych školách na ďalší pracovný seminár. Uskutoční sa 24.-25. júna 2019 v priestoroch Medzinárodného evanjelického mládežníckeho centra Ichthys vo Veľkom Slavkove.

Mgr. Daniela Veselá, tajomníčka pre školy a náboženskú výchovu | 13.6.2019

Dobre vidieť na Misijných dňoch VD

Registrácia na tohtoročné Misijné dni (29.8. - 1.9.2019, Hotel Sorea Ľubovnianské kúpele) je spustená. Aj tento rok je pripravený zaujímavý duchovno - spoločenský program. Ústredná téma 'Dobre vidieť', poukáže na dôležitosť očí v správnom videní sveta, problémov aj pohľadu na seba samých. Kráľ Dávid sa na niekoľko dní stane centrom duchovnej pozornosti.

Peter Mihoč, tajomník biskupa VD | 11.6.2019