Futbalový turnaj Západného dištriktu

V Evanjelickom a. v. chráme v Hnúšti v slnečné ráno dňa 15. 9. 2011 bol otvorený IV. ročník futbalového turnaja Západného dištriktu ECAV na Slovensku. Zúčastnilo sa na ňom 10 družstiev zo siedmich seniorátov.

Sestra konseniorka Ivata Korenková v kázni spomenula niekoľko svetových futbalistov, ktorí síce vyhrali svetové futbalové turnaje, ale prehrali svoj osobný zápas. No spomenula aj niekoľkých futbalistov, ktorí boli svetovými hviezdami vo futbale na MS, ale pritom neprehrali svoj osobný zápas, pretože prijali do svojho života Pána Ježiša Krista. Boli to napr. Zé Roberto, Jorginho či Pavel Nedvěd, ktorí sa otvorene priznávajú k viere v Pána Boha.

Vzácni hostia − dôstojný brat biskup ZD Milan Krivda a brat senior Rimavského seniorátu Dušan German − vylosovali rozdelenie družstiev do dvoch skupín, pomodlili sa a dali prítomným požehnanie. Brat konsenior Ivan Mucha, tajomník VMV ZD, na záver služieb Božích povedal pravidlá, podľa ktorých sa hralo na ihrisku, kde hráčov privítal viceprimátor mesta Hnúšte Martin Pliešovský.

Vo finále turnaja sa stretli družstvá z Hnúšte a Pliešoviec. Zvíťazilo družstvo z Pliešoviec, no na celoslovenský turnaj postupujú obe družstvá. Tretie miesto si vybojovali futbalisti z CZ Senné.

I keď všetci hráči nemohli vyhrať, verím, že mnohých tento futbalový turnaj oslovil, pretože mohli sme vidieť krásne zápasy, ktoré sa niesli v duchu kresťanskej lásky.

Iveta Korenková, konseniorka RIS | 20.9.2011

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart